KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11105118
*
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 19:22:40
1
450 kr
13/5 19:07:28
2
Vinnande bud
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33
*
Skulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 19:22:40 | 1 | 450 kr |
13/5 19:07:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33